Do świąt zostało już około miesiąca. To najlepszy moment, żeby zacząć wrzucać na swoje profile (Fb, G+, TT, Insta, Snap, etc.) zdjęcia i notki dotyczące świąt.

Co pisać w takich notkach?winter-993335_1280

Przede wszystkim warto sobie rozplanować cały cykl notek związanych ze świętami, ale też ogólnie z okresem świąteczno-noworocznym.

W pierwszej kolejności mogą to być notki związane z Andrzejkami (słowa kluczowe: wróżby, imprezy andrzejkowe, czarny kot, lanie wosku, wychodzenie za mąż, za żonę, etc.).

I pierwsze wrzutki przedświąteczno-noworoczne – piernik się już szykuje (podobno robi się go 6 tygodni(?)? macie już plany na Sylwestra?

Kolejne mogą być notki związane z Mikołajem (prezenty, biegun północny, Laponia, renifery, HoHoHo, jingle bells, listy do Mikołaja, spełnianie marzeń, etc.).

vintage-santa-claus-1446821346pSh

Jak już dzieci i rodzice dostaną prezenty od Świętego, możemy jeszcze spróbować follow-upu, czyli jakiejś notki z pytaniem „i jak prezenty?”, albo „dzieci ucieszone?”, etc.

W kolejnych dniach powoli możemy przechodzić do Świąt właściwych. I tu też stopniujemy napięcie.

10-15 grudnia (2 tygodnie, czy macie już prezenty, pomyślcie co powiecie rodzinie jak się spotkacie na te pytania – kiedy ślub, kiedy dziecko, kiedy… i jak zareagujecie na przemiłe: o, jak się ładnie zaokrągliłaś, o, jak masz mniej włosków, to lepiej wyglądasz, do twarzy Ci z tą siwizną, z roku na rok wyglądasz coraz dostojniej, etc.)

Zaraz później jedzenie: to dobry moment na zakup jedzenia na święta, a co z piernikiem, będzie 12 potraw?

I przy okazji jedzenia – od razu – odradzam notek nawiązujących do Karpia, temu biedakowi raczej powinniśmy współczuć niż pisać o nim w sposób radosny.

16-23 grudnia (ostatni przedświąteczny tydzień) to w pierwszej fazie: szaleństwo zakupów, czy będzie śnieg, czy w Waszym mieście są już choinki, etc. W drugiej fazie możemy jeszcze bardziej podkręcić atmosferę: też odliczacie godziny do prezentów, no tak – wszyscy w pracy, a kiedy zrobi się barszczyk, etc.

illuminated-christmas-presents-1416418801OKC

I znów rozładowanie atmosfery – Kevinie, czekamy 😉

I kulminacja w dniu Wigilii (na całe szczęście w dzisiejszych czasach możemy wcześniej przygotować notkę i w Wigilię nie musimy siedzieć przed kompem – przynajmniej niektórzy) – uspokojenie nastroju, jakieś miłe życzenia dla tych którzy wciąż jeszcze w pracy i dla tych którzy właśnie szykują potrawy.

Wesołych Świąt!

No… a po świętach lecimy tradycyjnie: jak brzuszek, jak prezenty, jak dawno nie widziana rodzina, czy u Was tak samo super jak u nas, czy potrawy smakowały…

A chwilę później już szykujemy się do Sylwestra – macie kreacje? gdzie jedziecie? ostatni moment? a co w telewizji? kto spędzi „Sylwestra w stylu japońskim – w kimonie”, i tak dalej.

I w samego Sylwestra oczywiście odliczanie 🙂

3 2 1 – Zostało kilka godzin do zakończenia 2015. Jeżeli mieliście w planach zrobić coś w tym roku to zróbcie to teraz Teraz TERAZ!!!

Go Go Go…

happy-new-year-fireworks

2016 🙂

Tłumy wiwatują, a na naszym profilu pojawia się zdjęcie fajerwerków, strzelającego szampana, całujących się ludzi 🙂

I możemy szykować notki/zdjęcia/tweety na rozpoczęcie roku 🙂

No, to wesołych świąt 🙂

Co pisać w mediach społecznościowych przed świętami

You May Also Like

One thought on “Co pisać w mediach społecznościowych przed świętami

Comments are closed.