Jasne warunki rozliczeń

Jednym ze szczególnie polecanych przez nas w kampaniach marketingu online, social mediów jest Facebooku. Wiąże się to z faktem, że z tego serwisu społecznościowego korzysta 14 milionów Polaków, a jego udział w rynku mediów społecznościowy to ponad 95%. Popularność Facebooka oraz liczba jego użytkowników sprawiają, że staje się on doskonałym narzędziem marketingowym. Działania podejmowane w ramach Facebooka to z jednej strony tworzenie kampanii reklamowych, a z drugiej prowadzenia fanpage. Cena usługi prowadzenia fanpage zależy od kilku czynników:

  1. Strategia działania – jest to pierwszy punkt w prowadzeniu działania na Facebooku. Strategia odpowiada na pytania o cel prowadzenia Facebooka, określa precyzyjnie grupę docelową, określa wartości jakie ma prezentować fanpage, wówczas ustala się również ilość i rodzaj postów oraz metody mierzenie i raportowania efektywności działań prowadzonych w ramach Facebooka.

  2. Content plan – innymi słowy zawartość fanpage. Aby profil firmowy na Facebooku spełniał określone w strategii założenia musi on zawierać wpisy i grafiki, które będą angażowały odbiorców. Ważny jest rodzaj wpisów i przygotowanie odpowiednich grafik. Jest to szczególnie ważne jeśli firma działa w młodej branży, wówczas należy zainteresować użytkowników Facebooka nie tylko samą firmą, ale również całą branżą. Ważne są także odpowiednie grafiki, która bardzo często decydują o tym, czy użytkownik kliknie w dany post.

  3. Moderacja i interakcja – użytkownicy Facebooka często zadają pytania dotyczące oferty czy firmy poprzez Facebooka, dlatego potrzebna jest osoba, która będzie odpowiadała na ich pytania. Osoba, która będzie znała ofertę firmy i samodzielnie potrafiła prowadzić komunikację z potencjalnymi klientami firmy. Ważne jest także, aby odpowiadać na komentarze fanów, by wiedzieli oni, że profil firmy jest aktualny, a przedsiębiorstwo zawsze gotowe do rozmowy z fanami.

  4. Raporty – przygotowanie analiz i raportów to kolejne zadanie jakie staje przed firmą prowadząca fanpage, dlatego również od liczby i częstotliwości raportów zależeć będzie ostateczna cena prowadzenia profili firmowego na Facebooku.

    Więcej informacji na ten temat znajdziesz klikając w link prowadzenia fanpage na facebooku tutaj

Czynniki cenotwórcze w prowadzeniu fanpage

You May Also Like