draft strony internetowej

Strona internetowa przedsiębiorstwa przede wszystkim powinna być wyposażona w takie elementy, dzięki którym będzie odpowiadała potrzebom firmy, ale też powinna ona być zgodna z obowiązującymi przepisami prawa. Dzięki zawarciu konkretnych elementów w ramach serwisu, można świadczyć klientom takie usługi jak sprzedaż wysyłkowa, można zbierać informacje oparte o pliki cookies, a także można oferować inne usługi na mocy ustalonego, zdefiniowanego ich regulaminu. Ważne, aby zawsze w sposób uczciwy i rzetelny informować użytkownika o zasadach związanych ze świadczeniem danej usługi.

Ważny formularz kontaktowy

Każda strona powinna posiadać dwa elementy, które razem można zawszeć w ramach jednej sekcji lub podstrony „kontakt”. Tutaj dobrze jest zamieścić podstawowe dane firmy, która jest właścicielem strony: jej nazwę, adres, ewentualnie NIP. Obok możemy zostać też numer telefonu, a także adres email, dzięki czemu klienci będą mogli nawiązać z nami kontakt. Jednakże, jeszcze lepszym rozwiązaniem jest dedykowany formularz kontaktowy, w którym będziemy musieli oznaczyć pola obowiązkowe, które użytkownik będzie musiał podać, aby wiadomość została wysłana.

Regulaminy oraz polityka prywatności, czyli strona internetowa oczami prawnika

W momencie, kiedy oferujemy klientom jakąś usługę- bardzo często konieczne jest zamieszczenie na stronie regulaminu jej świadczenia. Taki dokument z jednej strony zabezpiecza nasze interesy, ale też z drugiej strony- interesy użytkownika lub też kupującego. Najprostszym przykładem regulaminów są te związane z zawieraniem umowy na odległość w ramach działalności sklepu internetowego. Regulamin przydaje się też w momencie organizowania różnego rodzaju konkursów oraz akcji promocyjnych.

W myśl obecnie obowiązujących przepisów, użytkownik wchodzący na stronę internetową powinien od razu zostać poinformowany o tym, czy strona zbiera jakieś dane użytkowników, a następnie powinna zostać przez niego udzielona zgoda na przetwarzanie danych. W tym miejscu najlepiej jest umieścić też odnośnik do takiego dokumentu jak polityka prywatności, w której szczegółowo określi się, jakie dane się zbiera, kto jest ich administratorem, a także określi się cel ich gromadzenia. A ponieważ przygotowanie wszystkich tych dokumentów jest czasochłonne, a zawierane w nich zapisy powinny być zgodne z aktualnymi przepisami, dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie się do specjalistów, jakich zatrudnia kancelaria adwokacka Smr-law, którzy będą w stanie szybko przygotować dla nas takie właśnie dokumenty. Tym samym będziemy mieć pewność, co do ich poprawności.

Jakie elementy koniecznie powinny znaleźć się na stronie internetowej?

You May Also Like

Dodaj komentarz