draft strony internetowej

Strona internetowa przedsiębiorstwa przede wszystkim powinna być wyposażona w takie elementy, dzięki którym będzie odpowiadała potrzebom firmy, ale też powinna ona być zgodna z obowiązującymi przepisami prawa. Dzięki zawarciu konkretnych elementów w ramach serwisu, można świadczyć klientom takie usługi jak sprzedaż wysyłkowa, można zbierać informacje oparte o pliki cookies, a także można oferować inne usługi na mocy ustalonego, zdefiniowanego ich regulaminu. Ważne, aby zawsze w sposób uczciwy i rzetelny informować użytkownika o zasadach związanych ze świadczeniem danej usługi.

Ważny formularz kontaktowy

Każda strona powinna posiadać dwa elementy, które razem można zawszeć w ramach jednej sekcji lub podstrony „kontakt”. Tutaj dobrze jest zamieścić podstawowe dane firmy, która jest właścicielem strony: jej nazwę, adres, ewentualnie NIP. Obok możemy zostać też numer telefonu, a także adres email, dzięki czemu klienci będą mogli nawiązać z nami kontakt. Jednakże, jeszcze lepszym rozwiązaniem jest dedykowany formularz kontaktowy, w którym będziemy musieli oznaczyć pola obowiązkowe, które użytkownik będzie musiał podać, aby wiadomość została wysłana.

Regulaminy oraz polityka prywatności, czyli strona internetowa oczami prawnika

W momencie, kiedy oferujemy klientom jakąś usługę- bardzo często konieczne jest zamieszczenie na stronie regulaminu jej świadczenia. Taki dokument z jednej strony zabezpiecza nasze interesy, ale też z drugiej strony- interesy użytkownika lub też kupującego. Najprostszym przykładem regulaminów są te związane z zawieraniem umowy na odległość w ramach działalności sklepu internetowego. Regulamin przydaje się też w momencie organizowania różnego rodzaju konkursów oraz akcji promocyjnych.

W myśl obecnie obowiązujących przepisów, użytkownik wchodzący na stronę internetową powinien od razu zostać poinformowany o tym, czy strona zbiera jakieś dane użytkowników, a następnie powinna zostać przez niego udzielona zgoda na przetwarzanie danych. W tym miejscu najlepiej jest umieścić też odnośnik do takiego dokumentu jak polityka prywatności, w której szczegółowo określi się, jakie dane się zbiera, kto jest ich administratorem, a także określi się cel ich gromadzenia. A ponieważ przygotowanie wszystkich tych dokumentów jest czasochłonne, a zawierane w nich zapisy powinny być zgodne z aktualnymi przepisami, dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie się do specjalistów, jakich zatrudnia kancelaria adwokacka Smr-law, którzy będą w stanie szybko przygotować dla nas takie właśnie dokumenty. Tym samym będziemy mieć pewność, co do ich poprawności.

Jakie elementy koniecznie powinny znaleźć się na stronie internetowej?

You May Also Like