Do świąt zostały już tylko dwa miesiące, do Mikołaja miesiąc z haczykiem, do Andrzejek kilka tygodni, czas więc przygotować się do tego okresu.
illuminated-christmas-presents-1416418801OKC

Jeżeli prowadzimy działalność dłużej niż rok, możemy przypomnieć sobie jak wyglądała nasza akcja przedświąteczna w zeszłym roku (jeśli prowadzimy bloga wystarczy zerknąć na stare wpisy, np.: https://efektywnymarketing.wordpress.com/2015/11/20/co-pisac-w-mediach-spolecznosciowych-przed-swietami/).

Takie spojrzenie wstecz może nam pomóc w zaplanowaniu tegorocznych działań. Warto sprawdzić co rok temu przyniosło pozytywne efekty, a jakie działania były przysłowiowym wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Na podstawie zeszłorocznych danych możemy budować nową strategię.
Warto sprawdzić też co dzieje się w świecie showbiznesu, polityki, etc., żeby przygotować się na to czym świat będzie żył w najbliższym okresie. Przykładowo, w 2015 mieliśmy miesiąc pod hasłem „Gwiezdnych Wojen” w sklepach, na stacjach benzynowych, w telewizji, etc. (więcej: https://efektywnymarketing.wordpress.com/2015/12/18/gwiezdne-wojny-czyli-marketingowa-moc-bez-sciemy/).
Sprawdźmy więc co będzie na topie w tym roku wybierając towar, który zamówimy do sklepu, tworząc własne reklamy z odwołaniami do pop-kultury, przygotowując posty do mediów społecznościowych.

Wejdźmy więc na imdb.com i zobaczmy jaka premiera planowana jest na grudzień… I już wiemy…
Na 15. gurdnia w Polsce planowana jest premiera:
Deja vu? (http://www.imdb.com/title/tt3748528/)

„Lotr 1. Gwiezdne Wojny – historie”

No, to przynajmniej jak coś zostało z zeszłego roku, to będzie jak znalazł.

W święta pewnie także Kevin zostanie sam w domu, albo poleci do Nowego Jorku.

Czy chcemy to jakoś wykorzystać w swoich działaniach marketingowych? Każdy może sobie na to odopwiedzieć samodzielnie. Warto jednak już teraz o tym pomyśleć, żeby święta były dla nas okresem zasłużonego odpoczynku.

Powodzenia w nadchodzących działaniach marketingowych.
Już czas:

„Idą święta”

ps. pierwsze Mikołaje już są w sklepach, więc trzeba się spieszyć… ho… ho… ho…

Kto pierwszy powie ‚idą święta” prze/wygrywa, czyli przedświąteczne gwiezdne wojny w marketingu

You May Also Like