Jak co roku, tak i tym razem wakacje powoli się kończą (choć może dla niektórych jeszcze się nie zaczęły – tym życzę udanych wakacji wkrótce :)) i zbliża się nowy rok szkolny. W wielu biznesach jest to okazja, którą warto wykorzystać rozpoczynając odpowiednio wcześnie promocję. Jak taka promocja może wyglądać?

Na Facebooku możemy zacząć publikować posty odwołujące się do nowego roku szkolnego, do wysyłania dzieci do szkoły, zachęcające do dokonania zmiany w wyglądzie na nowy sezon, zmiany w sprzęcie, etc. W końcu nowy rok szkolny to nie tylko nowe podręczniki, ale to może też być nowa fryzura, nowe spodnie, nowa sukienka (jeszcze letnia, albo już bardziej jesienna), nowy plecak, nowe przybory szkolne, nowe zajęcia pozalekcyjne i tak dalej. Praktycznie w każdej branży znajdzie się coś „nowego” co można nabyć z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego.

Możemy też zaproponować naszym klientom ostatnie dni wyprzedaży wakacyjnej (w końcu jeżeli mamy jeszcze jakiś towar na lato, to lepiej się go pozbyć niż trzymać przez rok w magazynie i liczyć na to, że za rok będzie jeszcze wart więcej niż teraz podczas wyprzedaży).

Czyli i nowe i stare kolekcje mają szansę w tym okresie się sprzedać.

Jeżeli jesteśmy usługodawcami, możemy wprowadzić nową usługę z okazji nowego roku szkolnego. Nie musi to być całkowicie nowa usługa, wystarczy że odświeżymy, uaktualnimy swoje stare usługi, żeby pokazać klientom, że coś się zmienia, idzie nowe – nowa szansa, nowe możliwości, nowy wspaniały rok szkolny.

I pomimo tego, że wakacje się kończą – ten najbliższy czas może być równie (no, podobnie) wspaniały jak kończące się właśnie wakacje.

Miłego i udanego nowego roku szkolnego. Wielu zadowolonych klientów i zawrotnych wyników finansowych 🙂

Nowy rok szkolny – stwórz odpowiednie promocje

You May Also Like