Z pomocy doradcy podatkowego korzystają nie tylko przedsiębiorcy, ale również i osoby prywatne. Choćby w sytuacji tworzenia zeznań podatkowych. Niemniej jednak zdecydowanie bardziej niezbędni są oni właśnie przedsiębiorcom. Wielu jednak w dalszym ciągu uważa, że doradca podatkowy jest takiej firmie zbędny. Dlaczego jest to stwierdzenie błędne i w czym taki doradca danej firmie może pomóc? Na tym skupimy się w owym wpisie, mając nadzieję, że tym samym otworzymy oczy przedsiębiorców na doradców podatkowych. Często ich wsparcie jest bowiem bezcenne, co nie oznacza, że warto z ich pomocy korzystać tylko i wyłącznie w sytuacjach kryzysowych.

Samowymiar podatkowy

Zacznijmy od tego, że od roku 1989 na każdym podatniku spoczywa obowiązek samowymiaru podatkowego. Co to oznacza w praktyce? Ano to, że każdy podatnik sam stosuje prawo podatkowe, a co za tym idzie, ponosi całą odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązku podatkowego czy jakiekolwiek błędy. Chcąc dobrze wypełnić deklarację podatkową, najpierw trzeba jednak dobrze znać prawo podatkowe, z czym jest kłopot. To oczywiście nie dziwi, bo nie każdy podatnik potrafi zrozumieć skomplikowane przepisy. Zresztą wielu ma na głowie inne zajęcia i nie ma czasu na to, aby wertować wszystkie zmiany czy też być z nimi na bieżąco. Tym bardziej że sytuacja w prawie podatkowym zmienia się dość często.

Wsparcie doradcy

Każdy przedsiębiorca szuka w takiej sytuacji pomocy. Tak samo, jak przy księgowości często zlecana jest ona profesjonaliście w zakresie księgowości, tak i w tym przypadku warto wspomóc się doradcą podatkowym. Jest to osoba na tyle biegła i znająca przepisy, że nie tylko nie pozwoli na popełnienie błędu, ale również w wielu sytuacjach powoli oszczędzić, czy też zyskać na wszelkiego rodzaju ulgach, o których zwykły podatnik nie ma pojęcia lub nie wie, że jego firma może z takiego dodatku skorzystać.

Nie ulega więc wątpliwości, że pomoc doradcy podatkowego często jest tutaj bezcenna i warto z takiego wsparcia skorzystać. Firma może bowiem z takiej współpracy wynieść wiele korzyści. Doradców takich znaleźć można w firmie BTTP lub na stronie www.bttp.pl.

Po co doradca podatkowy w firmie IT?

You May Also Like