Każdy z nas na pewnym etapie swojego życia decyduje się na wynajmowanie samodzielnego mieszkania lub też zakup własnego. Dobrze jest wtedy jak najlepiej dopasować jego przestrzeń do własnych potrzeb, preferencji i gustu, tak, aby stworzyć zarówno piękne i stylowe, jak i funkcjonalne wnętrza. Nie jest to jednak łatwe zadanie, szczególnie dla osób, którym po raz pierwszy przychodzi zaprojektować swoje mieszkanie czy dom. Warto wtedy zasięgnąć rad i różnych pomysłów od osób, które zajmują się tym zawodowo i posiadają w tym zakresie cenne doświadczenie. W obecnych czasach z pomocą przychodzi nam serwis YouTube. To właśnie tam znajduje się dużo materiałów przybliżających nam projektowanie wnętrz – wideo z poradami jest tam naprawdę popularne. Jakie korzyści może nam przynieść oglądanie takich filmików?

Bezcenne rady profesjonalistów

Konta na serwisie YouTube z poradami dotyczącymi projektowania wnętrz prowadzą najczęściej osoby doświadczone, które od lat pracują w tym zawodzie lub też których jest to życiowa pasja. Co ważne, ich filmiki są bezpłatne, dzięki czemu zdobycie nowej wiedzy nic nas nie kosztuje. Warto więc znaleźć takie kanały i śledzić, a także sprawdzić filmiki dodawane w przeszłości. Wbrew temu, co nam się wydaje projektowanie wnętrz (wideo jest tu niezbędne) wcale nie jest takim łatwym zadaniem i wymaga znajomości przynajmniej podstawowych zasad, a także wizualizacji pomysłów, dzięki czemu łatwiej nam będzie coś zrozumieć czy wyobrazić sobie we własnym domu.

Z filmików dowiemy się na przykład, jak zaplanować sieci wodno-kanalizacyjne, najlepsze oświetlenie w każdym z pomieszczeń, jak wykorzystać przestrzeń, aby meble z nią współgrały, tworząc nie tylko piękną, ale i funkcjonalną przestrzeń. Warto także sprawdzić to, jak osiągnąć w swoim domu określony styl, który się nam podoba. Jeśli marzymy przykładowo o wnętrzach w stylu skandynawskim, raczej nie powinniśmy kupować bardzo ciemnych mebli, natomiast jeśli dobrze czujemy się w minimalistycznych przestrzeniach, raczej nie powinniśmy kupować wzorzystych tapet i mebli z różnych kolekcji. Zobacz kanał jednego z bardziej utalentowanych projektantów wnętrz z Krakowa: https://www.dom-art.pl/wideo/.

Filmiki z Youtube a doświadczone pracownie projektowe

Oglądając materiały w internecie uwzględniające projektowanie wnętrz (wideo w szczególności) należy pamiętać, że mogą one dać nam podstawową wiedzę, z którą łatwiej będzie nam wyobrazić sobie różne rozwiązania w naszym domu. Nie zastąpią one jednak ciężkiej pracy profesjonalistów z pracowni projektowych, którzy przygotują indywidualnie dobrany plan działania, zarówno uwzględniający Twoje pomysły i potrzeby, jak i możliwości i parametry techniczne Twojego domu.

Dobrze jest więc najpierw zobaczyć różne pomysły i rozwiązania na kanałach w internecie, zastanowić się porządnie, co z tego nam pasuje, a co nie, a następnie udać się do pracowni projektowej przynajmniej na konsultacje. Indywidualizacja projektu i planu działania jest tutaj kluczowa do osiągnięcia pięknych, stylowych i wyjątkowych, a przy tym komfortowych i funkcjonalnych wnętrz.

Projektowanie wnętrz – wideo w serwisie YouTube bywa niezwykle pomocne!

You May Also Like