Nie da się ukryć, że przedsiębiorcy bardzo często korzystają z pomocy biur księgowych i możemy mieć pewność, że będzie tak nadal. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że jest to bezcenna pomoc. Właściciel spółki w takiej sytuacji może skupić się tylko i wyłącznie na firmie i dążyć do jej rozwoju. Nie ma natomiast konieczności martwienia się kolejnymi operacjami i tym, czy zaksięgowane zostały one zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niemniej jednak zdarzyć się może tak, że dane biuro nie spełnia naszych oczekiwań już na początku, bądź też stało się tak z biegiem czasu. Może okazać się też, że jest ono za drogie. Wówczas najwyższa pora na jego zmianę. Zastanówmy się więc nad tym, jak zmienić takie biuro.

Po co zmieniać biuro rachunkowe?

W pierwszej kolejności trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, po co zmieniać biuro rachunkowe, choć po części wspomnieliśmy już o tym we wstępie. Klienci takich biur, a więc przedsiębiorcy są dziś coraz bardziej wymagający i wymagają między innymi ciągłego wglądu w operacje czy też dostępu do dokumentów online. Liczą się rzecz jasna także i ceny. W dobie dwudziestego pierwszego wieku, kiedy to konkurencja na rynku takich podmiotów jest ogromna, ceny są coraz niższe. Zdarza się jednak, że w biurach o porównywalnej jakości usług ceny są bardzo rozbieżne. Logiczne jest wówczas, że przedsiębiorca postawi na podmiot tańszy, gdyż nikt nie lubi przepłacać, a zwłaszcza przedsiębiorcy, którzy dwa razy obrócą każdą złotówkę, zanim zdecydują się na jej wydanie.

Kiedy zmienić biuro rachunkowe?

Na zmianę takiego biura decydujemy się wówczas, kiedy zauważymy jakieś nieprawidłowości bądź też czujemy, że nie wywiązuje się ono ze swoich obowiązków, tak jak należy. Warto mieć tutaj na uwadze, że sprawdzeniu będzie wówczas wymagała cała księgowość, na co potrzeba czasu. Wiele zależy tu od wielkości firmy i księgowości. Na pewno tego etapu pominąć jednak nie wolno, ponieważ ewentualne kary mogą być naprawdę wysokie. Pamiętajmy, że jeżeli dostaliśmy już jakieś kary, od swojego biura możemy ubiegać się odszkodowania, o czym niestety wielu przedsiębiorców zdaje się zapominać, a szkoda, bo zazwyczaj gra toczy się o naprawdę duże pieniądze.

Zmiana kraju

Na pewno o zmianie biura należy pomyśleć, jeżeli działalność jest przenoszona do innego kraju, czy też rozwiązana w Polsce i założona w państwie, do którego się przeprowadzamy. W tym przypadku większych problemów jednak być nie może, bo wszędzie takich podmiotów jest mnóstwo. Biorąc pod uwagę Hiszpanię jednym z najpowszechniejszych biur, które cieszy się pozytywną opinią nie tylko polskich, ale i hiszpańskich przedsiębiorców, jest Gestoria Ramón Santafe. Jest to podmiot o wielkim bagażu doświadczenia, który na rynku utrzymuje się nieprzerwanie od roku 1996. Wiele cennych informacji na temat działalności tego biura znaleźć można na stronie biuroksiegowewhiszpanii.pl.

Jak w związku z tym dokładnie widzimy, zmiana biura księgowego wcale nie musi być problemem. Nie warto z tym zwlekać i w przypadku jakichś podejrzeń zdecydować się na to jak najszybciej.

Prowadzisz działania marketingowe czy ecommerce? Jak zmienić biuro rachunkowe?

You May Also Like