Zima powoli się kończy. Za trzy tygodnie przywitamy astronomiczną wiosnę, na zewnątrz zrobi się zielono i ciepło. Jak wykorzystać te fakty w efektywnym marketingu swojej firmy?

wiosna

Zmiana oferty

Wraz ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, warto aby i nasza oferta się zmieniła. Jeżeli pracujemy w tradycyjnie sezonowym biznesie jest to w sumie oczywiste, bo zamiast ciepłych kurtek zaczniemy sprzedawać kostiumy kąpielowe, a zamiast pączków lody. Jednak nawet jeżeli nie prowadzimy tradycyjnie sezonowego biznesu, np. prowadzimy firmę spedycyjną, sklep z artykułami higienicznymi, sklep z zabawkami, możemy wprowadzić do swojego asortymentu towar/usługi związane z wiosną (nawet jeżeli ten związek będzie objawiał się w zmianie nazw naszych usług czy towarów). Wraz z nadejściem wiosny zamiast sprzedawać lalkę narciarkę, możemy sprzedawać lalkę pływaczkę, zamiast oferować zimowe porządki możemy zaoferować wiosenne porządki, i tak dalej.

Zmiana wystroju wnętrza

Jeżeli mamy jeszcze w witrynie resztki śnieżynek czy bałwana w czapce, to zdecydowanie należy się już z nimi pożegnać na najbliższe kilka miesięcy. Teraz nadszedł czas na bazie, słońce, plażę, etc. Oczywiście, warto zadbać, żeby nie było to zbyt „kiczowate”.

Zmiana wystroju strony www

Podobnie jak z wystrojem wnętrza, na wiosnę możemy też zmienić wystrój naszej strony. Oczywiście, nie zmieniamy całego schematu strony, ale możemy zmienić zdjęcie główne, może zmodyfikować czcionkę na bardziej wiosenną.

Wiosenne Promocje

I w końcu wiosenne promocje. Zaczynając od tego, że promocje mogą dotyczyć zalegającego towaru zimowego, poprzez promocje na nadchodzący sezon, zmiany nazw promocji na usługi.

Pamiętajmy, żeby być o krok przed tym co za chwilę nastąpi, tak żeby wykorzystać to, że ludzie czekają na te wszystkie dobre zmiany i już się ich doczekać nie mogą. Dzięki naszym zmianom wystroju wnętrza, strony www, oferty firmowej i promocji my wyjdziemy naprzeciw im oczekiwaniom i przyniesiemy im coś z czym natura zwleka.

A kiedy wiosna już się dobrze zadomowi my będziemy już szykowali naszych klientów na lato.

A tymczasem:

Wiosna w marketingu – pomysły do wykorzystania

You May Also Like